OPZZ przeciwko śmieciowej pracy w placówkach dyplomatycznych

[2015-01-31 23:40:27]

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zwróciło się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z apelem o przeprowadzenie kontroli sposobów zatrudnienia oraz wysokości wynagrodzeń pracowników MSZ zatrudnionych przez placówki dyplomatyczne za granicą. Zdaniem związkowców rząd Ewy Kopacz nie tylko nie dba o prawa pracownicze w kraju, ale też zaniża wynagrodzenia Polaków pracujących za granicą.

Z ustaleń OPZZ wynika, że znaczna liczba pracowników na specjalistycznych stanowiskach zatrudnionych w placówkach dyplomatycznych otrzymuje rażąco niskie wynagrodzenia. Dlatego związkowcy domagają się zaprzestania zatrudnienia pracowników za granicą na podstawie umowy zlecenia oraz zaprzestania stosowania dumpingu płacowego. Zdaniem centrali związkowej regulamin wynagradzania powinien zmienić się w ten sposób, że uwzględniałby on koszty utrzymania w danym kraju poprzez zapewnienie pracownikom zatrudnionym bezpośrednio przez placówki dyplomatyczne odpowiednich dodatków.

Ponadto OPZZ zwrócił się do wszystkich pracowników placówek dyplomatycznych, którzy otrzymują rażąco niskie wynagrodzenie w stosunku do wynagrodzeń obowiązujących w krajach ich pobytu, o bezpośredni kontakt, zapewniając przy tym anonimowość.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku