Łódzkie: 16 szpitali w proteście przeciw NFZ

[2005-07-01 12:49:15]

Dyrektorzy 16 szpitali w województwie łódzkim złożyli oficjalne wypowiedzenia kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Oznacza to, że ograniczą one liczbę przyjmowanych pacjentów i będą hospitalizowały chorych tylko w stanach zagrożenia życia. Ponadto wstrzymane zostaną zaplanowane zabiegi i operacje z wyjątkiem tych, które niezbędne są do ratowania życia pacjentów.

Kontrakty z NFZ wypowiedziały między innymi: Szpitale Wojewódzkie w Bełchatowie, Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim oraz łódzkie szpitale im. Kopernika, Biegańskiego i Pirogowa. Powodem jest obniżenie przez NFZ kontraktów na świadczenie usług medycznych przez łódzkie placówki o 12 proc. w porównaniu z pierwszą połową roku. Zdaniem dyrektorów szpitali, przy takim poziomie finansowania, nie będą oni w stanie zapewnić pacjentom odpowiedniego dostępu do badań i leczenia.

Wysłaliśmy wczoraj pismo do premiera RP i ministra zdrowia, w którym informujemy, że prezes NFZ Jerzy Miller zerwał rozmowy z łódzkimi szpitalami i zlekceważył 2 mln 600 tys. pacjentów naszego województwa - powiedział Waldemar Podhalicz z łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego. Na razie dyrekcje szpitali w województwie łódzkim czekają na reakcję ministerstwa zdrowia. Dopiero potem podejmą decyzję o ewentualnych dalszych formach protestu.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
76 LAT KATASTROFY - ZATRZYMAĆ LUDOBÓJSTWO W STREFIE GAZY!
Warszawa, plac Zamkowy
12 maja (niedziela), godz. 13.00
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


23 września:

1900 - Rozpoczął obrady V Kongres II Międzynarodówki, który powołał Międzynarodowe Biuro Socjalistyczne. W jego skład jako polscy delegaci weszli: B. A. Jędrzejowski z PPS, H. Diamand z PPSD, C. Wojnarowska z SDKPiL

1923 - W Bułgarii wybuchło powstanie wrześniowe, zainicjowane przez Bułgarską Partię Komunistyczną w odpowiedzi na prawicowo-wojskowy zamach stanu.

1939 - Ukazał się ostatni numer "Robotnika".

1973 - Zmarł Pablo Neruda, poeta chilijski, laureat nagrody Nobla.

1976 - Komitet Obrony Robotników (KOR) ogłosił swoje powstanie. Za cel postawił sobie udzielanie pomocy prawnej, lekarskiej i finansowej represjonowanym. Wśród jego założycieli byli m.in. J.Kuroń i J.J.Lipski.

1977 - Zmarła Edwarda Orłowska, właśc. Estera Mirer, działaczka komunistyczna.

1993 - Górnicy likwidowanej kopalni "Żory" rozpoczęli okupację budynku Państwowej Agencji Węgla Kamiennego w Katowicach.

2010 - Francja: Przeciwko planowanej przez rząd N. Sarkozy’ego tzw. reformie emerytur protestowało ok. 1 mln osób.


?
Lewica.pl na Facebooku