Polska Partia Pracy: Nie dla płatnych studiów

[2005-09-21 15:52:11]

Lider Polskiej Partii Pracy, Daniel Podrzycki, wydał stanowisko w którym stanowczo sprzeciwia się planom wprowadzenia odpłatności za studia, przyjętym przez rząd w "Strategii edukacyjnej na lata 2007-2013".

W liście czytamy: "Bezpłatne studia są jedyną szansą dla szerokich rzesz mniej zamożnej młodzieży na wykształcenie i znalezienie dla siebie miejsca na rynku pracy. Zablokowanie mniej zamożnym dostępu do edukacji spowoduje spotęgowanie zjawisk dziedziczenia biedy i wykluczenia społecznego. Jest nie tylko sprzeczne z zasadami sprawiedliwości społecznej, ale również szkodliwe dla Polski, której przyszłość w Zjednoczonej Europie zależy w ogromniej mierze od poziomu wykształcenia młodzieży".

Przewodniczący PPP przypomina także, że artykuł 70 Konstytucji RP stanowi, że nauka w szkołach publicznych jest bezpłatna.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 kwietnia:

1921 - Komisja Centralna Związków Zawodowych podjęła uchwałę o zerwaniu stosunków z KPRP i zwalczaniu komunistów w ruchu związkowym.

1947 - Założono Robotniczą Spółdzielnię Wydawniczą „Prasa” .

1974 - W Portugalii postępowi oficerowie skupieni wokół Ruchu Sił Zbrojnych dokonali zamachu stanu, w wyniku którego obalono rządy dyktatorskie (tzw. rewolucja goździków).

1975 - W Portugalii Partia Socjalistyczna wygrała wybory do Zgromadzenia Narodowego.

2004 - Socjaldemokrata Heinz Fischer został prezydentem Austrii.

2005 - Socjaldemokrata Jiří Paroubek został premierem Czech.

2009 - Socjaldemokraci i Zieloni wygrali przedterminowe wybory parlamentarne na Islandii.


?
Lewica.pl na Facebooku