PPP przeciw liberalizacji prawa pracy
[2005-09-22 14:53:41]
W ramach przygotowywanych zmian pracodawcy mają otrzymać prawo do zwalniania osób w wielu przedemerytalnym, na zwolnieniach lekarskich, przedstawicieli samorządu zawodowego i wielu innych pracowników, którzy dzisiaj korzystają ze szczególnej ochrony stosunku pracy. Według partii, takie działania są sprzeczne z praktykami w Unii Europejskiej i bliższe są rozwiązaniom stosowanym w Trzecim Świecie. W proteście czytamy: "Proponowane kolejne ułatwienia w zwalnianiu pracowników spowodują wzrost bezrobocia wśród pracowników, którzy w sposób szczególny powinni być przed nim chronieni, np. będąc w wieku przedemerytalnym. Także możliwość natychmiastowego wyrzucenia z pracy pracownika, który zachorował budzi nasz zdecydowany sprzeciw. Przecież w takim przypadku wyrzucony pracownik nie będzie nawet w stanie zarejestrować się jako bezrobotny i wypełniać obowiązki, narzucone przez Urząd Pracy. Projektodawcy takich rozwiązań zmierzają więc w praktyce również do pozbawienia go ubezpieczenia, co zdaniem Polskiej Partii Pracy jest całkowicie niezgodne z zasadami współżycia społecznego" Według działaczy Polskiej Partii Pracy pomysły zmian w prawie pracy lansowane przez liberałów mogą znaleźć poparcie u nowej koalicji rządzącej. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
25 listopada:
1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.
1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.
1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").
1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.
2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.
?