"Sierpień`80" o OIP PIP w Katowicach

[2006-03-10 18:04:11]

Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień`80" Bogusław Ziętek wysłał 10 marca list do marszałka Sejmu Marka Jurka w którym zwraca się o wyjaśnienie sytuacji, do jakiej doszło w katowickim oddziale Państwowej Inspekcji Pracy.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który jest właścicielem budynku, gdzie mieści się siedziba PIP postanowił zmienić przeznaczenie tego obiektu. Obecnie prowadzony jest tam remont, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie PIP. Biura tej instytucji pozbawione są niemal zupełnie energii elektrycznej, lada dzień ma zostać odcięta woda. W takich warunkach inspektorzy i urzędnicy PIP nie mogą wykonywać swoich ustawowych działań. Docierające do nas sygnały o konflikcie, pomiędzy dwoma instytucjami publicznymi (Urzędem Marszałkowskim i podległej bezpośrednio Sejmowi PIP) odnośnie sposobu prowadzenia remontu, uznajemy za skandaliczne i niedopuszczalne w cywilizowanym Kraju - czytamy w liście.

Bogusław Ziętek pisze, że PIP po zakończeniu remontu będzie zmuszony do opuszczenia tego budynku.

Nie wiadomo jednak nadal, czy i gdzie znajdzie się jego nowa siedziba. Państwowa Inspekcja Pracy przyjmuje wiele tysięcy interesantów rocznie. Dla sprawności jej funkcjonowania bardzo ważna jest lokalizacja w centrum miasta, gdzie nietrudno można dostać się środkami transportu publicznego. Duże znaczenie ma też fakt, iż petenci PIP od wielu lat przyzwyczajeni są stałej lokalizacji tej instytucji - dodaje lider "Sierpnia`80".

Zdaniem związku zmiana siedziby Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy powinna zostać zaplanowana z wielomiesięcznym wyprzedzeniem oraz powinna łączyć się z szeroko zakrojoną akcją informacyjną.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


22 kwietnia:

1870 - W Symbirsku urodził się Włodzimierz Lenin, przywódca rewolucji bolszewickiej.

2007 - Miała miejsce I tura wyborów prezydenckich we Francji - do II tury przeszli Nicolas Sarkozy i Ségolène Royal.

2009 - Afrykański Kongres Narodowy wygrał wybory parlamentarne w RPA.

2011 - W Omanie ok. 3 tys. demonstrantów wyszło na ulice miasta Salala, żądając od sułtana przeprowadzenia reform.

2012 - We Francji odbyła się I tura wyborów prezydenckich, w której zwyciężył kandydat socjalistów François Hollande przed urzędującym prezydentem Nicolasem Sarkozym.


?
Lewica.pl na Facebooku