Demonstracje antywojenne w całym kraju

[2006-03-18 12:06:41]

18 i 19 marca odbywać się będą w wielu polskich miastach imprezy antywojenne. Już dziś odbędzie się marsz przeciwko wojnie w Katowicach oraz demonstracje antywojenne w Szczecinie oraz Krakowie.

Katowicki marsz rozpocznie się o godzinie 15:00 na Placu Wolności. Uczestnicy przejdą na Rynek, gdzie odbędzie się antywojenny happening. Na imprezę zaprasza Federacja Anarchistyczna-Śląsk.

Godzinę później - czyli o 16:00 - odbędzie się demonstracja antywojenna przed Ratuszem na krakowskim Rynku. Impreza odbędzie się pod hasłem "Wojna nie jest rozwiązaniem", a wesprze ją kolektyw "Jedzenie Zamiast Bomb".

Natomiast o 17:00 rozpocznie się demonstracja antywojenna w Szczecinie pod hasłem "Dość zbrodni w interesie korporacji". Imprezę na Placu Grunwaldzkim organizują Federacja Anarchistyczna-Szczecin oraz kolektyw "Jedzenie Zamiast Bomb".

W niedzielę odbędą się natomiast antywojenne imprezy w Rzeszowie, Warszawie, Białymstoku, Poznaniu i Wrocławiu.

Rzeszowska demonstracja antywojenna rozpocznie się o godzinie 12:00, przed Urzędem Wojewódzkim przy ulicy Grunwaldzkiej 15. Imprezę organizuje podkarpacka sekcja Inicjatywy Stop Wojnie.

O godzinie 13:00 rozpocznie się w Warszawie manifestacja antywojenna pod hasłem "Wycofać wojska z Iraku - stop okupacji!". Uczestnicy przejdą z Placu Zamkowego Traktem Królewskim pod Kancelarię Premiera, mijając po drodze Pałac Prezydencki oraz amerykańską ambasadę.

Także w niedzielę, o godzinie 14:00 rozpocznie się piknik antywojenny w Białymstoku. Organizowana przez kolektyw "Jedzenie Zamiast Bomb" impreza odbędzie się na skwerze przy ulicy Suraskiej.

O godzinie 16:00 rozpoczną się demonstracje antywojenne w Poznaniu i we Wrocławiu. Poznańską akcję na Dworcu Zachodnim organizują "Kobiety w Czerni" oraz "Jedzenie Zamiast Bomb". We Wrocławiu demonstracja odbędzie się natomiast na Rynku, a organizuje ją Wrocławska Koalicja Antywojenna.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku