Telesur - Telewizja Chaveza w Polsce

[2005-12-21 12:55:40]

Z inicjatywy Hugo Chaveza, prezydenta Wenezueli, powstał nowy kanał telewizyjny, prezentujący kulturę latynoamerykańską. Jego odbiór jest możliwy także w Europie.

Telesur będzie prezentował problematykę krajów Ameryki Łacińskiej, w których język hiszpański ma status języka urzędowego. Jest stacją rządową, ale przy tworzeniu konkretnych programów Wenezuela współpracuje z Argentyną, Kubą i Urugwajem. Z założenia kanał ma łączyć w sobie elementy koncepcji CNN, BBC World i TVE.

Nową stację mogą oglądać polscy widzowie. Dostępna jest w niekodowanym przekazie z satelity Hot Bird 13E (11,534 V SR=27500 FEC=3/4).

Daniel Ptaszek


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


26 czerwca:

1870 - Zmarł Armand Barbès, rewolucjonista francuski; 1839 raz z Luisem Blanqui stanął na czele krwawo stłumionego powstania w Paryżu.

1944 - RPPS, wchodzaca w skład CKL, przyjęła nazwę PPS-Lewica.

1945 - W San Francisco została podpisana Karta Narodów Zjednoczonych.

1974 - Sejm przyjął nowy Kodeks pracy.

1981 - Na konferencji Organizacja Jedności Afrykańskiej w Nairobi uchwalono Afrykańską Kartę Praw Człowieka i Ludów.

2011 - Honduras: powstała lewicowa partia Libertad y Refundación.

2020 - Zmarł Ludwik Tomiałojć, zoolog, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody, działacz partii Zieloni.


?
Lewica.pl na Facebooku