Jak Adam Michnik specjalistą od lotnictwa został
2014-07-23 22:36:25Adam Michnik siadł sobie w kącie i zaczął przyszywać do garnituru kolejną sprawność podśpiewując pod nosem „jestem najmądrzejszy, jestem najmądrzejszy”. Obok plakietki „autorytet moralny” oraz „człowiek wolności” znalazła się sprawność z sylwetką samolotu i dopiskiem „ekspert lotniczy”.

Adam Michnik przyznał ją sobie po tym, gdy w błyskotliwym komentarzu w „Gazecie Wybiórczej” pod tytułem „Zbrodnia Putina” wyjaśnił tajemnicę zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Doniecką Republika Ludową. Sprawność mu się należała. Znalazł winnego bez analizy zapisów z czarnych skrzynek, oględzin miejsca katastrofy czy rozmów z jej świadkami. Nagle okazało się, że nie są potrzebne żadne międzynarodowe komisje. Adam Michnik rozwiązuje zagadki katastrof na podstawie samych relacji w mediach. Linie lotnicze po katastrofach powinny przesyłać mu nagrania z serwisów informacyjnych, a on objaśniałby – tutaj wina Putina, tu zemsta zza grobu Saddama Husajna, a tu sztuczna mgła rozpylona przez zawistnych polityków, czy jakoś tak.

Adam Michnik powinien przyznać sobie też jeszcze jedną sprawność „światowej klasy politolog” za stwierdzenie: ... ten wielkomocarstwowy, wielkorosyjski szowinizm jest najwyższym stadium komunizmu. Doprawdy trzeba nie lada umysłu, aby rozszyfrować komunistyczną ideologię Rosji Putina z bolszewickimi oligarchami, marksistowsko-leninowskimi korporacjami i lewackimi milionerami.

Tymczasem „separatyści”, którzy według między innymi organu Michnika nie chcieli oddać czarnych skrzynek z malezyjskiego samolotu ... oddali czarne skrzynki stronie malezyjskiej, która im za to... podziękowała.

Tuż po tym , gdy między innymi „Gaz Wyb” mówił o walających się wszędzie ciałach ofiar (gdyby nie „separatyści” zapewne ułożyłyby się one same w rządki, tak jak np. po katastrofach w krajach zachodu) „separatyści” przesłali ciała ofiar do Holandii.

Dzisiaj z kolei na stronie głównej portalu Gazeta.pl, czyli elektronicznego organu Michnika, straszył czytelników tytuł „Separatyści wciąż zestrzeliwują samoloty”... jako komentarz do zestrzelenia dwóch ukraińskich samolotów szturmowych. Proponuję aby za kilka dni z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego Gazeta.pl przygotowała na przykład tytuł „Powstańcy strzelali do ludzi”.

poprzedninastępny komentarze