Wolałabym z głową
2013-03-07 16:59:16
Całe moje osiedle obsrane jest jaszczurkami. Żeby to jeszcze jaszczurki srały! Ale to niestety nie one. A zamiast kompostu - symbol NZS-u. Tfu! NSZ-u.

1 marca moje miasto tonie we flagach państwowych z okazji święta tych, co rozpętali wojnę domową i robili czystki etniczne.

W radiu zupełnie liberalnym trwa konkurs na najbardziej zabawne wpadki antenowe. Jedna z nich to kobieta, która dała się podpuścić dziennikarzowi i zaśpiewała na antenie mantrę. Hahaha, jakie to śmieszne! Ależ oni cudaczni i dziwaczni, te Hindusy.

(W tym samym radiu ten sam dziennikarz, który audycje prowadzi codziennie, nie potrafi wymawiać żeńskich końcówek i nie potrafi nie robić histerii, gdy któraś z jego rozmówczyń końcówek tych używa.)

Trwa atak na historyka, który w książce o czasach powojennych ośmielił się napisać, że atmosferze bezpieczeństwa nie sprzyjała działalność uzbrojonych nacjonalistów.

Innemu historykowi, który nie boi się powiedzieć, że antysemityzm nie był postawą Polakom obcą, ktoś obsmarował auto swastykami.

Na Uniwersytecie Gdańskim odwołano debatę o związkach partnerskich pod wpływem gróźb ze strony Młodzieży Wszechpolskiej.

We Wrocławiu odwołano pokazy filmów dokumentalnych na temat nastrojów ultraprawicowych w Europie z powodu gróźb Narodowego Odrodzenia Polski.

W Warszawie oflagowana rasistowskimi symbolami bojówka wtargnęła na wykład profesor UW o liberalnych poglądach, by zastraszyć osoby, które na niego przyszły.

Policja nie robi nic. Dokładnie tak, jak w Niemczech lat 20. policja nie robiła nic, gdy faszystowskie bojówki terroryzowały ludzi.

Nic nie zrobił też rektor UW, bo "przecież nikomu nic się nie stało". Sławoj Składkowski ma swoich dzielnych następców. Jak to szło? Jakoś tak: "Bojkot? Czemu nie! Wszak póki nikt nie zginął, wszystko jest w porządku".

W starym BUW-ie na terenie UW przemawiał przed chwilą Victor Orban. O Bogu, narodzie, rodzinie. Sala była pełna.

Lech Wałęsa wysyła osoby nieheteroseksualne za mur.
Ma się te tradycje! Szlachetne tradycje getta, nie tylko ławkowego.

Na te same tradycje - tylko już całkiem jawnie - powołują się nowe gwiazdy zupełnie wyśrodkowanych mediów: skrajnie prawicowi działacze Robert Winnicki i Krzysztof Bosak.

Sieć sklepów "Biedronka" robi kampanię reklamową: "My, Polacy tak mamy, że lubimy polskie produkty".
Wiadomo: swój do swego po swoje.

Doktor socjologii wydał właśnie książkę, że w Polsce naród ma charakter odwieczny, bo wspólnota narodowa dużo silniejsza jest niż wiatry historii. To chyba jego doktorat. Z socjologii.
No przecież szef Ruchu Narodowego zapowiedział: odzyskujemy uniwersytet.

A Porozumienie Kobiet 8 Marca postanowiło odzyskać znak, który łączy wszystkie wymienione zdarzenia. Wpisując w niego kobiece piersi. Choć osobiście wydaje mi się, że lepiej byłoby zrobić to z głową.

To co odzyskujemy w przyszłym roku? Krzyż? A może od razu celtycki?


poprzedninastępny komentarze