Opole: Uczniowie dręczyli bezdomnego

[2006-05-06 13:30:47]

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że uczniowie opolskich gimnazjów dręczyli znanego w mieście bezdomnego. Swoimi postępkami chwalili się też na stronach internetowych. Mieli także umawiać się na seanse drwin z bezdomnego.

Publikacja gazety wywołała reakcje nauczycieli z gimnazjum, do którego uczęszczają organizatorzy nagonek na bezdomnego. Pojawiły się stwierdzenia "tragedia", "bestialstwo". Nauczyciele zapowiedzili już, że sprawą organizatorów procederu zajmie się w najbliższy poniedziałek rada pedagogiczna.

Pojawiają się także sugestie, że jeśli publikacja potwierdzi się, to sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

Swoje oburzenie opisaną przez gazetę sprawą wyraziła Fundacja "Zobaczyć Człowieka". Zaapelowała ona do opolskiego samorządu o wyjaśnienie sytuacji i ustalenie osób winnych. Uważają, że szkoła organizatorów procederu powinna w ramach zadośćuczynienia zorganizować jakieś akcje pomocowe na rzecz bezdomnych.

Opolski magistrat zapowiedział już, że rozważa zorganizowanie w szkołach cyklu spotkań wychowawczych poświęconych problemowi biedy i bezdomności.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


6 października:

1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.

1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.

1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).

1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.

1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.

1948 - Urodził się Gerry Adams, północnoirlandzki polityk, lider Sinn Fein.

1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.

1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.

1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.

2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.

2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.


?
Lewica.pl na Facebooku