GUS o wyposażeniu gospodarstw domowych

[2002-06-23 12:38:31]

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w zeszłym roku 20% polskich gospodarstw domowych posiadało komputer, zaś 42% z tychże dysponowało „jakimś” rodzajem dostępu do Internetu.

Z danych za 2001 rok wynika też, że połowa polskich gospodarstw domowych miała wówczas „jakiś” samochód osobowy.

Statystycznie na jedno gospodarstwo przypadał co najmniej jeden telewizor kolorowy, przy czym w rzeczywistości nie miało go 3,5% gospodarstw.

Według danych, co drugie gospodarstwo miało magnetowid i urządzenie umożliwiające odbiór telewizji satelitarnej.

Bożydar Lewicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku