Religa podał się do dymisji

[2006-05-08 11:25:19]

Konrad Ciesiołkiewicz poinformował, że dziś rano minister Zbigniew Religa oddał się do dyspozycji premiera Kazimierza Marcinkiewicza. Dymisja nie została jednak przyjęta. Przesunięto natomiast, na prośbę premiera, zaplanowaną na 10. maja debatę o sytuacji i zmianach przygotowywanych w służbie zdrowia.

"Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy mieli do czynienia z pracą na linii: premier - minister Religa - zaplecze parlamentarne, czyli PiS, Samoobrona i LPR. Co po tych dwóch tygodniach, zobaczymy" - powiedział rzecznik. Jednocześnie Przemysław Gosiewski zapytany przez dziennikarzy o sytuację odpowiedział, że ewentualnym następcą Religi powinien zostać Bolesław Piecha.

Rzecznik rządu nie chciał mówić o przyczynach podania się Religi do dymisji. Nieoficjalne źródła mówią o trzech takich powodach. Chodzi o konflikt z wiceministrem Bolesławem Piechą, niechętny stosunek PiS do programu naprawy służby zdrowia oraz przesunięcie sejmowej debaty nad sytuacją w służbie zdrowia.

Tomasz Borejza



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku