Wielka Brytania: Projekt podwyższenia płacy minimalnej
[2006-06-15 11:24:13]
Jeżeli firmy chcą by pracownicy wykonywali swoją pracę, to dlaczego nie mogą oni otrzymywać wynagrodzeń pozwalających na godne życie?, pyta Neal Lawson, przewodniczący grupy nacisku Kompas, która popiera tę inicjatywę. Ten problem będzie wracał coraz częściej. Niektórzy ministrowie wyrażali zaniepokojenie, że projekt ten doprowadzi do zwiększenia kosztów zatrudnienia i może odbić się negatywnie na rynku pracy. Pracodawcy już zapowiedzieli, że będą namawiać rząd brytyjski do odrzucenia tego projektu. Obecna wysokość płacy minimalnej, zapewnia wystarczające środki na przeżycie, oświadczyła Susan Anderson, zajmująca się polityką zasobów ludzkich. To rozwiązanie, w połączeniu z ulgami podatkowymi, jest wystarczające. Rząd premiera Tony Blaira przy każdej podkreśla swoje zaangażowanie w poszukiwanie najlepszych form pomocy osobom żyjącym w biedzie i wykluczonym społecznie. Według premiera, należy się jednak skoncentrować głównie na osobach o trwałej niezdolności do pracy, nastolatkach zachodzących w ciążę i osobach upośledzonych umysłowo. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
15 czerwca:
1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.
1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.
1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.
1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.
1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.
1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.
2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.
2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.
?