Kostrzyn: Impel Tom straszy byłego pracownika

[2006-06-23 17:12:40]

Dariusz Perzanowski, prawnik Impel Tomu, wysłał list do jednego z byłych pracowników firmy, Jacka Rosołowskiego.

Parę miesięcy temu, Rosołowski, członek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, próbował wraz z 11 kolegami założyć związek zawodowy w kostrzyńskim oddziale firmy, Impel Tom. O tym zamiarze dowiedziało się kierownictwo firmy i natychmiast Rosołowskiemu wręczono wypowiedzenie. Sprawa została skierowana do Sądu Pracy w Zielonej Górze. Rosołowski domaga się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, z powodu naruszenia jednego z przepisów Kodeksu Pracy, który zabrania dyskryminacji pracownika ze względu na przynależność związkową.

Wraz z Inicjatywą Pracowniczą, Rosołowski wstąpił do Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników, który zaczął organizować kampanię na rzecz przywrócenia Rosołowskiego do pracy. Po jednej z akcji plakatowych, prawnik firmy domaga się od komitetu zaprzestania szargania dobrego imienia firmy.

Powyższa akcja plakatowania obu miast narusza dobre imię firmy Impel Tom M. Kapalski spółka komandytowa (art. 43 kodeksu cywilnego) bowiem zawiera nieprawdziwe, rozgłaszane publiczne informacje, które dotyczą jej rzekomego bezprawnego działania, co naraża ją na utratę zaufania na lokalnym rynku pracy oraz szkaluje jej dobre imię, a także podważa zaufanie jej kontrahentów handlowych. W konsekwencji naraża to Państwa na pozwanie o ochronę dóbr osobistych (żądanie zaniechania naruszeń oraz złożenia oświadczenia w prasie z przeprosinami i do zapłaty zadośćuczynienia na charytatywny cel albo naprawienia szkody) lub wszczęcie postępowania karnego wobec osób odpowiedzialnych za plakatowanie ww. miast - czytamy w nadesłanym liście.

Patryk Kisling



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 czerwca:

1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.

1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.

1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.

1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.

1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.

1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.

2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.

2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.


?
Lewica.pl na Facebooku