Hiszpania: Prawicowy burmistrz na ślubie pary homoseksualnej
[2006-07-28 23:54:27]
Partia Ludowa oficjalnie wydała oświadczenie, w którym nie zaleca swoim członkom uczestnictwa w uroczystości. - Prawo jest prawem, czy nam się to podoba czy nie, musimy je stosować - uzasadnił swoją decyzję burmistrz. W 2005 r. socjalistyczny rząd Jose Luisa Rodrigueza Zapatero zalegalizował związki między osobami tej samej płci. Od tego czasu w Hiszpanii ślub wzięło 4,5 tys. par homoseksualnych. 80 proc. to śluby między mężczyznami. Szefowa madryckiej PP, Esperanza Aguirre, która została zaproszona na ślub, stwierdziła, że nie może pojawić się na sobotniej uroczystości i ograniczyła się do wysłania listu gratulacyjnego dla pary, która staje na ślubnym kobiercu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
27 września:
1900 - Zakończył obrady V Kongres II Międzynarodówki, który powołał Międzynarodowe Biuro Socjalistyczne. W skład Biura jako delegaci polscy weszli: B. A. Jędrzejowski z PPS, H. Diamand z PPSD, C. Wojnarowska z SDKPiL.
1908 - Urodziła się Michalina Tatarkówna-Majkowska, działaczka partii komunistycznych, posłanka na Sejm PRL, I sekretarz Komitetu Łódzkiego PZPR,
1941 - W obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu zginął Norbert Barlicki, członek władz PPS, prawnik, publicysta, współredaktor "Robotnika".
2009 - W wyborach parlamentarnych w Portugalii zwyciężyła Partia Socjalistyczna premiera José Sócratesa.
?