Demonstracje przeciwko izraelskiej agresji wciąż trwają

[2006-07-30 13:45:11]

29 lipca w marszu solidarności z ludnością palestyńską i libańską w stolicy Francji, Paryżu, wzieło udział blisko 2 tysiące osób. Uczestniczyli w nim działacze partii lewicowych, związków zawodowych oraz środowiska muzułmańskie. W Lille demonstrowało około 300 osób.

W stolicy Szwajcarii, Bernie, manifestowało ponad 3 tysiące osób. W Perth w Australii około 200 osób protestowało przed hotelem, w którym zatrzymał się premier John Howard. Doszło do starć z policją. W demonstracji przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w stolicy Macedonii, Skopje, uczestniczyło około 100 Libańczyków i Palestyńczyków. Około 2 tysiąc osób, głównie działaczy organizacji lewicowych i muzułmańskich, wzieło udział w proteście w stolicy Norwegii, Oslo.

Pięć osób zostało zatrzymanych w trakcie blokady Białego Domu w czasie wizyty brytyjskiego premiera Tony’ego Blaira u George’a Busha. Czterech z nich od 25 dni prowadziło głodówkę. Protestujący zostali ukarani mandatami po 50 dolarów.

Szymon Martys



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


25 czerwca:

1678 - Wenecjanka Elena Cornaro Piscopia jako pierwsza kobieta otrzymała stopień naukowy doktora.

1903 - W Motihari w Bengalu urodził się George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair), pisarz, socjalista; walczył w czasie wojny domowej w Hiszpanii w szeregach Milicji Robotniczej POUM.

1905 - Rewolucja 1905: Starcia z rosyjskim wojskiem w Częstochowie; 20 zabitych.

2003 - Holenderskie feministki z organizacji Kobiety na falach wpłynęły statkiem Langenort do portu we Władysławowie.

2005 - Bułgaria: Opozycyjna koalicja lewicowa wygrała wybory parlamentarne.

2021 - Mongolia: Uchnaagijn Chürelsüch (MPL) został prezydentem.


?
Lewica.pl na Facebooku