Izrael: Kościoły przeciw chrześcijańskiemu syjonizmowi
[2006-09-03 10:14:55]
Zdaniem hierarchów chrześcijański syjonizm prowadzi do popierania imperializmu, kolonializmu i militaryzmu. Podkreślili, że zwolennicy tego nurtu teologicznego akceptują okupację terytoriów palestyńskich. Chrześcijański syjonizm jest bardzo rozpowszechniony w protestackich kościołach ewangelikalnych na całym świecie, głównie w USA. Jego zwolennicy utrzymują, że powrót Żydów do Izraela jest wypełnieniem proroctw biblijnych i warunkiem powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pew Forum on Religion & Public Life blisko 69 proc. białych i 60 proc. czarnych ewangelikalnych protestantów w USA uważa że to Bóg ofiarował Żydom państwo Izrael. Odpowiednio 59 i 56 proc. ankietowanych uważa, że powstanie Izraela jest wypełnieniem biblijnych proroctw. Kościoły i znani kaznodzieje tego nurtu, tacy jak Pat Robertson, otwarcie popierają działania Izraela na Bliskim Wschodzie i mają istotny wpływ na konserwatywne skrzydło Partii Republikańskiej. Pełny tekst deklaracji liderów chrześcijańskich znajduje się tutaj. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
17 czerwca:
1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.
1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.
1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).
1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.
1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".
1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".
1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.
1991 - RPA: Zniesienie apartheidu
2004 - Zmarł Jacek Kuroń.
?