"Trybuna Robotnicza" powraca
[2006-10-04 21:49:57]
Pod winietą gazety znajdzie się dopisek "Inny świat jest możliwy, inna Polska jest konieczna, inna Trybuna już jest!". Na polskim rynku brakuje prasy, która spojrzy na rzeczywistość z punktu widzenia zwykłych ludzi: pracowników najemnych, dyskryminowanych związkowców, emerytów czy młodzieży obawiającej się o swą przyszłość. Chcemy wypełnić tę lukę – mówi Dariusz Zalega, redaktor naczelny "TR". Nowy tygodnik tytułem i winietą nawiązuje do "Trybuny Robotniczej", regionalnego dziennika z Katowic, który w latach PRL cieszył się największym nakładem i opinią najbardziej profesjonalnie wydawanej gazety w kraju. Nie wzdychamy do PRL, ale dalecy jesteśmy od jego jednostronnej krytyki. Sondaże wskazują, że zdecydowana większość społeczeństwa dobrze wspomina tamte czasy, choć ma świadomość, że ówczesny system nie był demokratyczny. My łączymy idee państwa socjalnego z potrzebą swobód politycznych, dlatego naszą linię najprościej nazwać socjalizmem demokratycznym – wyjaśnia Zalega. Zespół redakcyjny "TR" powstał w oparciu o dziennikarzy i korespondentów miesięcznika "Nowy Robotnik". Sieć reporterów obejmuje całą Polskę, ponadto z tygodnikiem współpracują korespondenci zagraniczni w Paryżu, Londynie, Brukseli, Berlinie i Kairze. W piśmie znajdzie się także specjalna rubryka Grupy Zjednoczonej Lewicy Europejskiej/Nordyckiej Zielonej Lewicy z Parlamentu Europejskiego. "TR" ma mieć 16 stron formatu A3, w tym cztery strony w kolorze. Cena jednego egzemplarza wyniesie 2 zł. Nowy numer tygodnika w każdy czwartek dostępny będzie w kioskach "Ruchu" na terenie całego kraju. Redakcja zapowiada również uruchomienie strony internetowej, na której publikowane będą wybrane artykuły z gazety. Adres, pod którym będzie można znaleźć "TR" on-line to www.trybuna-robotnicza.pl. Wejściu gazety na rynek towarzyszy kampania reklamowa, która obejmuje prasę, outdoor i Internet. Nasze ulotki rozprowadzamy w tramwajach na Śląsku i w Zagłębiu. Tu ludzie najlepiej pamiętają dawną "Trybunę Robotniczą" – wyjaśnia Michał Głowacki, dyrektor marketingu gazety. Na początku przyszłego roku wydawca planuje przeprowadzenie kolejnej fali kampanii, z wykorzystaniem m.in. radia i regionalnych anten TVP. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Manichejczycy i hipsterzy
- Pod prąd!: Spowiedź Millera
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Wolność wilków oznacza śmierć owiec
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
23 listopada:
1831 - Szwajcarski pastor Alexandre Vinet w swym artykule na łamach "Le Semeur" użył terminu "socialisme".
1883 - Urodził się José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
1906 - Grupa stanowiąca mniejszość na IX zjeździe PPS utworzyła PPS Frakcję Rewolucyjną.
1918 - Dekret o 8-godzinnym dniu pracy i 46-godzinnym tygodniu pracy.
1924 - Urodził się Aleksander Małachowski, działacz Unii Pracy. W latach 1993-97 wicemarszałek Sejmu RP, 1997-2003 prezes PCK.
1930 - II tura wyborów parlamentarnych w sanacyjnej Polsce. Mimo unieważnienia 11 list Centrolewu uzyskał on 17% poparcia.
1937 - Urodził się Karol Modzelewski, historyk, lewicowy działacz polityczny.
1995 - Benjamin Mkapa z lewicowej Partii Rewolucji (CCM) został prezydentem Tanzanii.
2002 - Zmarł John Rawls, amerykański filozof polityczny, jeden z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku.
?