Kampania medialna AI przeciw przemocy wobec kobiet

[2006-11-15 14:29:32]

W ramach walki z przemocą domową, Amnesty International (które obchodzi dzisiaj 45 rocznicę powołania) przedstawiło dwa filmy piętnujące agresję wobec kobiet. Jeden z nich ma przemawiać do mężczyzn, drugi - do kobiet.

Pierwszy film przedstawia brutalną walkę dwóch bokserów. Po kilku wymianach ciosów okazuje się, że pokonanym bokserem była młoda kobieta. Nad nią stoi zwycięzca - elegancko ubrany mężczyzna. Nie ma już ringu, oboje znajdują się w mieszkaniu. Na ekranie pokazuje się hasło "Stop przemocy wobec kobiet".

Akcja drugiego filmu ma miejsce w damskiej toalecie. Kobiety rozmawiają i poprawiają makijaż. Nagle jedna z nich zaczyna być bita przez niewidzialnego dla reszty osób partnera. Film zostaje podsumowany słowami W niektórych krajach, aż do 69 procent kobiet jest fizycznie maltretowanych przez swoich partnerów. Możesz coś z tym zrobić.

Na oficjalnej stronie internetowej Amnesty International apeluje: Najwyższy czas, by traktować przemoc wobec kobiet w kategoriach kryzysu praw człowieka. Każdej minuty, każdego dnia, kobiety i dziewczynki na całym świecie są bite, gwałcone, poniżane i zabijane. Pora przerwać milczenie.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Warszawie!
ul. Foksal 2, Pawilon Stowarzyszenia Architektów Polskich
12 kwietnia (sobota), godz. 19.00
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


16 kwietnia:

1775 - Urodził się Wojciech Gutkowski, inżynier wojskowy, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej i wojen napoleońskich, autor oświeceniowej utopii "Podróż do Kalopei", w której opisał nierzeczywiste, demokratyczne społeczeństwo.

1844 - W Paryżu urodził się Anatol France, poeta, powieściopisarz i krytyk francuski o postępowych poglądach; laureat Nagrody Nobla.

1889 - W Londynie urodził się Charles Chaplin, reżyser, scenarzysta, aktor, producent filmowy i kompozytor muzyki do swoich filmów; jeden z najwybitniejszych artystów w historii kina.

1896 - W Moineşti urodził się Tristan Tzara, francuski malarz i eseista pochodzenia rumuńskiego, twórca dadaizmu, zwolennikiem marksizmu, wstąpił w 1937 r. do FPK, brał udział w hiszpańskiej wojnie domowej, a w czasie II wojny światowej w Resistance.

1919 - W Warszawie odbył się zjazd Związku Polskiej Młodzieży Socjalistycznej; przewodniczącym Komitetu Centralnego wybrano Stanisława Dubois.

1920 - Początek 10-dniowego strajku ekonomicznego 50 tys. włókniarzy okręgu łódzkiego, Żyrardowa, Zawiercia i Częstochowy.

1936 - "Krwawy czwartek" we Lwowie: w czasie pogrzebu zabitego przez policję bezrobotnego Antoniego Kozaka policja zabiła 49 demonstrantów.

2020 - W Oviedo zmarł na COVID-19 Luis Sepúlveda, chilijski pisarz, dziennikarz, reżyser i scenarzysta filmowy, aktywista polityczny i ekologiczny.


?
Lewica.pl na Facebooku