Warszawa: Działacze antywojenni zakłócili debatę z udziałem Podhoretza
[2007-01-27 00:51:53]
Przed budynkiem, w którym odbywała się debata, zgromadziło się kilkadziesiąt osób z Inicjatywy "Stop Wojnie", Nowej Lewicy oraz Czerwonego Kolektywu-Lewicowej Alternatywy. Zebrani rozwinęli antywojenne transparenty. Skandowali hasła "Żadnej krwi za ropę!" oraz "Nie chcemy okupantów na uniwersytecie!". Gdy debata się rozpoczęła weszli do środka. Debata opóźniła się około pół godziny, ponieważ prowadzącemu nie spodobał się fakt, że działacze NL rozdawali ulotki antywojenne. Początek przemowy Podhoretza został zakłócony gwizdami oraz okrzykami przez Piotra Ciszewskiego z CK-LA, krzyczącego do Podhoretza po angielsku "To ty jesteś prawdziwym terrorystą". Działacze antywojenni wnieśli też na salę plakaty, które rozwinęli na początku debaty. Z sali regularnie rozlegały się również gwizdy. Gdy protestujący działacz CK-LA został po krótkiej szarpaninie wyprowadzony przez ochronę uniwersytecką okrzyki antywojenne zaczęli wznosić siedzący w kilku miejscach sali inni działacze antywojenni, w tym Piotr Ikonowicz z Nowej Lewicy. Debata była przerywana jeszcze kilkakrotnie. Ochrona Uniwersytetu oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu wyprowadzili z sali jeszcze kilku protestujących, w tym Piotra Ikonowicza. W związku z protestami organizatorzy debaty zrezygnowali z pytań zadawanych bezpośrednio przez publiczność. Radosław Sikorski stwierdził, że Polska jest winna pomoc Afgańczykom, ponieważ w latach 80. walczyli oni z ZSRR. Dodał również, że nie wyobraża sobie walki z terroryzmem bez amerykańskiego przywództwa. Norman Podhoretz, wykorzystując jako pretekst swoje żydowskie pochodzenie, uznał zakłócających debatę za "antysemitów", twierdząc że stosują "nazistowskie metody". Żaden z protestujących nie został zatrzymany. Film z debaty: www.youtube.com/watch?v=5yEWroQxuT8. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 października:
1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.
1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.
1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).
1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.
1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.
1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.
1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.
?