Włosi wolą małe sklepy

[2007-04-30 09:02:13]

Najnowsze badania rynku pokazują, że Włosi wolą robić zakupy w małych sklepach w swojej dzielnicy, zamiast wybierać się do hipermarketów na peryferiach miast.

Po raz pierwszy od 10 lat obroty właściceli małych sklepów przewyższyły obroty handlowych gigantów. Przewaga jest minimalna, bo wynosi niecały procent, ale włoscy sklepikarze i tak są bardzo zadowoleni. Mauro Bussoni ze zrzeszenia drobnych kupców "Confesercenti" twierdzi, że włoski rynek został już nasycony i nie ma dla nim miejsca dla wielkiej dystrybucji. Z opinią tą zgadzają się ekonomiści.

Właściciele przeszło 880 tysięcy sklepów i punktów sprzedaży, w większości rodzinnych, mogą więc być spokojni o swój byt. Włosi wolą wyskoczyć do sklepiku za rogiem niż podejmować czasochłonną wyprawę do odległego centrum handlowego.

Waldemar Chamala


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


16 czerwca:

1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.

1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.

1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.

1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.

2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.

2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.

2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.


?
Lewica.pl na Facebooku