Iran zamyka granicę z Irakiem w proteście przeciwko uwięzieniu dyplomaty
[2007-09-24 14:39:02]
![]() Decyzję uzasadniono odpowiedzią na aresztowanie przez amerykańskie władze wojskowe Mahmudiego Farhadi, oskarżonego przez nie o przemyt broni dla bojowników szyickich z polecenia rządu w Teheranie. Sytuację znacznie komplikuje fakt, iż Farhadi jest oficjalnym przedstawicielem irańskiego rządu w tej części Iraku, zaproszonym przez premiera Nouriego Al-Maliki (na zdjęciu) i posiadającym immunitet dyplomatyczny. Premier już zdążył zabrać głos w sprawie, żądając od Amerykanów wypuszczenia Farhadiego. Blokada wywołała najwięcej zaniepokojenia wśród zamieszkałych w regionie Kurdów, którzy obawiają się konsekwencji dla ich gospodarki. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
13 czerwca:
1849 - Nieudana próba wzniecenia rewolucji w Paryżu. W Lyonie wojsko rozpędziło demonstrację.
1901 - Urodził się Tage Erlander, polityk szwedzki. W latach 1946-69 premier i przewodniczący Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej (SAP).
1905 - Przed Sądem Wojskowym w Warszawie stanął bojowiec PPS Stefan Aleksander Okrzeja.
1926 - Na konferencji opozycyjnych działaczy PPS i związków klasowych w Krakowie powstała PPS-Lewica.
1991 - Zmarł Karl Bielig, niemiecki polityk, deputowany Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).
2005 - Zmarł Álvaro Cunhal, działacz komunistyczny, 1961-92 sekretarz generalny Portugalskiej Partii Komunistycznej (PCP).
2020 - Na COVID-19 zmarł Edén Pastora, zwany Comendante Zero, nikaraguański polityk, jeden z liderów Sandinistowskiego Frontu Wyzwolenia Narodowego (FSLN).
?