Francja: Namiotowy protest bezdomnych
[2007-10-04 20:02:30]
Organizacja Droit au Logement, czyli "Prawo do Mieszkania" oraz rodziny nie mające dachu nad głową ustawiły namioty przy Rue de la Banque w 2. dzielnicy Paryża. Koczuje w nich około 200 osób. Przed zbliżającą się zimą organizatorzy akcji domagają się od państwa skierowania pilnych środków zaradczych na pomoc dla bezdomnym. Na miejscu rozwinięto transparent z napisem żądającym 100 tysięcy mieszkań. Spora część uczestników protestu przeciwko brakowi mieszkań to legalni lub nielegalni imigranci. Namioty otoczone są przez licznych policjantów. Przed rokiem podobne miasteczko namiotów dla bezdomnych powstało w stolicy Francji nad kanałem Saint-Martin. Po kilku tygodniach rząd obiecał wtedy udzielić im tymczasowego schronienia w noclegowniach |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
16 czerwca:
1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.
1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.
1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.
1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.
2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.
2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.
2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.
2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.
?