Grójec: Protest pracowników Faurecii

[2007-10-27 13:55:49]

26 października w Grójcu NSZZ "Solidarność" zorganizowało manifestację przeciwko łamaniu prac pracowniczych w firmie Faurecia. Wzięło w niej udział około tysiąc osób.

Zdaniem protestujących firma represjonuje osoby należące do związku zawodowego. Przypomniano że w lipcu zwolniono pięciu założycieli "Solidarności" w zakładzie. Władze spółki nie zgodziły się także na utworzenie rady pracowników. Związek powiadomił o całej sprawie Państwową Inspekcję Pracy oraz prokuraturę.

Jest hańbą wolnej Polski na początku XXI w., że nadal łamane są gwarantowane konstytucją prawa związkowe. O tych haniebnych poczynaniach pracodawców z Faurecii nie będzie cicho. Nagłaśnianie takich przypadków będzie naszą bronią. Nie ustaniemy w wysiłkach dopóki pracownicy Faurecii i innych zakładów pracy w Polsce nie będą mogli korzystać ze swoich praw - powiedział podczas protestu lider "Solidarności" Janusz Śniadek. Dodał, że oczekuje że władze państwowe staną po stronie pracowników.

Faurecia to koncern produkujący podzespoły do samochodów. W Polsce firma ma fabryki w Grójcu, Wałbrzychu, Gorzowie Wielkopolskim oraz Legnicy.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


17 czerwca:

1789 - Stan trzeci ogłosił się Zgromadzeniem Narodowym, początek rewolucji we Francji.

1848 - Wiosna ludów: bombardowanie miasta przez wojska austriackie doprowadziło do kapitulacji powstania w Pradze.

1918 - Została założona Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP).

1929 - Przybycie do Polski, na zaproszenie PPS, delegacji Międzynarodówki Socjalistycznej na czele z jej przewodniczącym Emilem Vandervelde.

1934 - Władze sanacyjne wydały dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej "obozu izolacji dla osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".

1936 - Urodził się Ken Loach, angielski reżyser, marksista, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za film "Wiatr buszujący w jęczmieniu".

1945 - Urodził się Ken Livingstone, polityk lewicowy, długoletni burmistrz Londynu, doradca H. Chaveza.

1991 - RPA: Zniesienie apartheidu

2004 - Zmarł Jacek Kuroń.


?
Lewica.pl na Facebooku