Eurostat: Bezrobocie nadal spada
[2007-11-01 20:43:15]
Najniższe bezrobocie zanotowano w Holandii – 3,1 proc., w Danii – 3,3 proc. (w sierpniu 2007 r.), na Cyprze – 3,7 proc. i na Litwie – 4,1 proc., a najwyższe na Słowacji – 11,1 proc. i w Polsce – 8,8 proc. W okresie wrzesień 2006 r. – wrzesień 2007 r. 23 kraje UE zanotowały spadek bezrobocia, w 3 państwach nastąpił jego wzrost, a w jednym stopa bezrobocia nie zmieniła się. Największy spadek bezrobocia odnotowano w Polsce (z 12,9 proc. do 8,8 proc.) i na Litwie (z 6,0 proc. do 4,1 proc.). Największy wzrost bezrobocia odnotowano w Irlandii (z 4,1 proc. do 4,8 proc.) i w Portugalii (z 7,6 proc. do 8,3 proc.). Wśród osób poniżej 25 roku życia bezrobocie w omawianym czasie spadło z 16,9 proc. do 15,1 proc. Najmniej bezrobotnych w tej kategorii wiekowej jest w Holandii – 5,6 proc., w Danii – 6,5 proc. (w sierpniu 2007 r.) i w Austrii – 8,0 proc. Najwięcej bezrobotnych poniżej 25 roku życia jest w Grecji – 22,9 proc. (w drugim kwartale 2007 r.), we Francji – 21,6 proc., w Rumunii – 19,6 proc. i w Polsce – 19,2 proc. Bezrobocie wśród mężczyzn w UE w okresie od września 2006 r. do września 2007 r. spadło z 7,4 proc. do 6,5 proc., a wśród kobiet z 8,7 proc. do 7,7 proc. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?