Wrocław: Głodówka w IGO "Poltegor" zawieszona (akt.)

[2007-12-21 12:06:41]

17 grudnia do głodujących w Instytucie Górnictwa Odkrywkowego "Poltegor" związkowców z NSZZ "Solidarność" - Tadeusza Kurkowiaka i Ewy Piwowarskiej dołączył kolejny członek związku Adam Marek.

Protestowali oni w ten sposób przeciwko rozporządzanie byłego ministra gospodarki Piotra Woźniaka z 19 października br. w sprawie połączenia IGO "Poltegor" z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach.

Pracownicy IGO "Poltegor" wysłali list z prośbą o interwencję w ich sprawie do wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka. Na zaproszenie Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" głodujących odwiedził Ion Ruset, wiceprzewodniczący Federacji Pracowników Górnictwa i Energetyki z Rumunii.

21 grudnia trójka pracowników "Poltegor" zawiesiła protest po otrzymaniu informacji, że Ministerstwa Gospodarki wszczęło procedurę legislacyjną mającej na celu uchylenie rozporządzenia. Związkowcy zapowiadają jednak, że wznowią protest jeśli decyzja o połączeniu z GIG w Katowicach dojdzie do skutku

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


11 czerwca:

1945 - Przedstawiciele koncesjonowanej PPS podjęli rozmowy z działaczami PPS-WRN ws. ich przystapienia do odrodzonej partii.

1963 - Prawicowy gubernator Alabamy George Wallace osobiście zagrodził drogę dwojgu Afroamerykanom, którzy chcieli się zapisać do stanowego college'u. Ustąpił dopiero po stanowczej interwencji rządu federalnego.

1984 - Zmarł Enrico Berlinguer, długoletni lider Włoskiej Partii Komunistycznej, ideolog eurokomunizmu.

2005 - Zmarł Henryk Kluba, reżyser, pedagog, wieloletni rektor Szkoły Filmowej. Twórca słynnego obrazu "Chudy i inni" oraz serialu "Doktor Ewa".

2005 - Zmarł Vasco dos Santos Gonçalves, premier Portugalii w latach 1974-1975 (po rewolucji goździków); przeprowadził upaństwowienie banków i towarzystw ubezpieczeniowych.

2008 - W Norwegii zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.


?
Lewica.pl na Facebooku