Łódź: Pikieta KPiORP

[2007-12-21 13:02:27]

19 grudnia w Sądzie Rejonowym Łódź-Widzew odbyła się kolejna rozprawa w sprawie wypadku, w którym w 2005 roku w zakładach Indesit poniósł śmierć pracownik, Tomasz Jochan.

Sąd chciał wysłuchać zeznań jednego z byłych pracowników firmy Radosława M, który był w pobliżu tragedii. Mężczyczna był jednak mocno zestresowany. Rozprawę odroczono. Kolejny termin wyznaczono na 6 lutego. Zapadła też decyzja by nie wpuszczać wtedy na salę publiczności.

Przed budynkiem sądu odbyła się pikieta Komitetu Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników. Obok łódźkich działaczy KPiORP wzięli w niej także udział górnicy z Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" ze Śląska.

Będziemy tu do samego zwycięstwa, czyli skazującego wyroku – stwierdził Zbigniew Kowalewski z KPiORP. Jesteśmy tutaj, bo mimo tragedii Tomka pracodawcy nadal kierują się głównie wydajnością - tłumaczył inny działacz Komitetu Jakub Klimczak.

Pikietę poparł Jerzy Jochan, ojciec zmarłego, stwierdzając, że dobrze, iż są ludzie którzy dbają o to by sprawa wyzysku w fabryce Indesit nie ucichła.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku