Hanusz: UP rozważa opuszczenie koalicji (akt.)

[2003-02-16 20:30:13]

Burzliwy przebieg miał walny zjazd podlaskiej Unii Pracy. Szef podlaskiej UP i białostocki radny, Mirosław Hanusz, przedstawił na konferencji prasowej uchwałę zjazdu, w której zapisano m.in., że rząd nie realizuje lewicowego, a liberalny program społeczny i gospodarczy i nie zrobił niemal nic, by zwalczyć bezrobocie.

Hanusz przekazał dziennikarzom, że w partii trwają poważne dyskusje nad opuszczeniem koalicji rządowej. Wynik dyskusji na walnym zjeździe podlaskiej UP uznał za źółtą kartkę dla władz.

"Polityka rządu, zdominowanego przez SLD, jest zbyt uległa wobec tendencji liberalnych. Domagamy się większej dbałości o autonomię i wyrazistość programową partii" - głosi przyjęta uchwała, będąca apelem do władz krajowych partii

Być może wyjście z rządu jest to cena, którą trzeba zapłacić za wierność własnym ideałom - powiedział dziennikarzom Hanusz.

Podlaska UP przyjęła także uchwałę sprzeciwiającą się interwencji w Iraku bez mandatu ONZ. Hanusz przypomniał antywojenne stanowisko Międzynarodówki Socjalistycznej, której członkiem jest UP.

Jeśli wojna ma być metodą na rozwiązywanie problemu dyktatur, to w każdej chwili mogę podać kilka czy nawet kilkanaście dyktatur równie groźnych, a może i groźniejszych niż Irak. - powiedział dziennikarzom szef podlaskiej UP.

Gościem zjazdu był honorowy przewodniczący UP, Aleksander Małachowski.

Adrian Zandberg


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


20 czerwca:

1929 - Urodził się Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury. Był jednym z inicjatorów nurtu postmodernistycznego w teorii społecznej oraz radykalnym krytykiem współczesnego społeczeństwa i kultury.

1930 - Wybrano Tymczasowy Komitet Wykonawczy Centrolewu w składzie: Mieczysław Niedziałkowski, Stanisław Wrona, Michał Róg, Władysław Kiernik, Wacław Bitner, Adam Chądzyński.

1936 - Kraków: Zorganizowane przez Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) Dni Kultury Robotniczej z udziałem TUR z ok. 100 miejscowości.

1937 - Andreu Nin, kataloński socjalista, lider POUM został zamordowany przez stalinistów.

1940 - Urodził się Eugen Drewermann, niemiecki teolog, psychoterapeuta, pisarz. Krytyk Kościoła katolickiego. Autor m.in. książki "Kler. Psychologia ideału"

1997 - Nacagijn Bagabandi (MPL) został prezydentem Mongolii.


?
Lewica.pl na Facebooku