Gdańsk: Debata o komunikacji bez mieszkańców i pożegnalny bilet dla Renomy
[2008-06-17 20:16:18]
![]() Wiceprezydent Gdańsk Maciej Lisicki kolejny raz wyrażał zadowolenie z pracy Renomy. Jego zdaniem to działalność tej spółki przyniosła znaczący wzrost sprzedaży biletów. Przedstawiciele Renomy Sławomir Pujszo i Jerzy Korga żalili się że mieszkańcy Gdańska odnoszą się do pracowników ich firmy niechętnie, że brakuje świadków obrażania kontrolerów i kandydatów do pracy w spółce. Ze względu na presję psychiczną i niechęć podróżnych z pracy miały zrezygnować już dwie osoby. Gdańscy radni byli wobec przedstawicieli Renomy krytyczni. Wyliczali przypadki niewywiązywania się kontrolerów z obowiązków czy dopuszczania do podróżowania bez biletów znajomych samych kontrolerów. Zdaniem radnych kontrolę nad Renomą i jej działaniami powinna podjąć straż miejska. Ma to ich zdaniem motywować pracowników tej prywatnej spółki to rzetelnej pracy. Poniedziałek i wtorek był kolejnym dniem trwania kampanii społecznej "Podziękujmy Renomie" organizowanej przez trójmiejskich Młodych Socjalistów. Wczoraj delegacja MS spotkała się z Przewodniczącym Rady Miasta Gdańska Bogdanem Oleszkiem, znanym z krytyki działań firmy kontrolującej bilety. Sekretarz Okręgowy Młodych Socjalistów Andrzej Skiba z przekonywał Oleszka do poparcia pomysłu zastąpienia prywatnej firmy wyspecjalizowaną komórką komunalną, której efekty pracy zasilałyby budżet miasta, a nie prywatnej spółki. Zyski Renomy osiągnęły w zeszłym roku wysokość 3,3 mln. zł. Bogdan Oleszek wyraził poparcie dla tego pomysłu i zadeklarował, że będzie wspierać działania na rzecz pozbawienia Renomy pracy w gdańskiej komunikacji miejskiej. We wtorek Młodzi Socjaliści zorganizowali happening w sopockiej siedzibie Renomy. Delegacja MS przekazała pracownikom firmy "bilet w jedną stronę", która ma symbolizować społeczną potrzebę pożegnania renomy. Krzysztof Adamski z MS mówił: Nie chcemy lepszej, mniej chamskiej i mniej brutalnej Renomy. My zwyczajnie dążymy do ustanowienia komunalnego kontrolera biletów, którego skuteczne działania będą zasilać budżet miasta, a nie kieszeń prywatnej spółki Renoma. Dominika Dulek podkreślała, że celem kampanii "Podziękujmy Renomie" jest aktywizacja mieszkańców Gdańska, którzy choć zgodni w niechęci do działań Renomy czują się zastraszeni brutalnością jej pracowników. Na zdjęciu Dominika Dulek i Krzysztof Adamski, działacze MS. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
6 października:
1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.
1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.
1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).
1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.
1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.
1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.
1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.
1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.
2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.
2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.
?