SdPl i PD - nowy centrolewicowy projekt?

[2008-08-05 17:53:35]

Obie partie rozpoczęły nowy centrolewicowy projekt, nie będzie to jednak - jak podkreślają politycy obu ugrupowań - nowe ugrupowanie.

Jak zapowiedział pełniący obowiązki przewodniczącego SdPl Bartosz Dominiak, będzie to forma federacji i współpracy środowisk centrolewicy, dodając, że celem nowego projektu jest przywrócenie normalności w polskim życiu politycznym.

Obie partie pracują nad nową formułą od czerwca, kiedy to władze Socjaldemokracji Polskiej zdecydowały się na zacieśnienie współpracy z Partią Demokratyczną-demokratami.pl.

Jesienią w Krakowie ma się odbyć kongres Centrolewicy. Udział mają wziąć między innymi politycy SdPl, Partii Demokratycznej oraz osób którym idea centrolewicy jest bliska, ale nie należących do żadnej partii, a także związki zawodowe.

Nowy projekt ma być alternatywą zarówno dla PiS-u i PO, jak i dla SLD: My chcemy, żeby Polacy w wyborach do Parlamentu Europejskiego powiedzieli, jakiej lewicy chcą. Czy chcą lewicy walczącej z krzyżem, układającej się z Kaczyńskimi, czy chcą lewicy takiej, jaką rozpoczęliśmy w czerwcu - powiedział Wojciech Filemonowicz.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku