USA: Związek zawodowy nauczycieli wspiera finansowo kampanie "No on 8"

[2008-10-17 13:46:12]

Największy związek zawodowy skupiający nauczycieli w stanie Kalifornia - Stowarzyszenie Nauczycieli Kalifornii (California Teachers Association) przekazał blisko milion dolarów na cele kampanii "No on 8".

Pieniądze przekazane przez CTA to największy datek, pochodzący od instytucji, jaką otrzymała kampania "No on 8". W sierpniu związek przekazał 25 tysięcy dolarów na cele koalicji Równość dla Wszystkich (Equality for All), skupiającej organizacje przeciwne 8 poprawce do stanowej konstytucji.

W listopadzie mieszkańcy stanu zdecydują w referendum czy są za przyjęciem 8 poprawki do konstytucji Kalifornii która definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Spowodowałoby to zakaz zawierania, obecnie legalnych w Kalifornii, związków homoseksualnych.

Rzeczniczka CTA Sandra Jackson stwierdziła, że związek znaczną większością głosów poparł propozycję włączenia się kampanię sprzeciwu wobec 8 poprawki. Nauczyciele uczą, że równe prawa dotyczą wszystkich - dodała.

Stowarzyszenie Nauczycieli Kalifornii powstało w 1863 roku jako Edukacyjne Stowarzyszenie Kalifornii. Siedziba związku znajduje się w mieście Burlingame, obecnym przewodniczącym jest David Sanchez. CTA liczy blisko 340 tysięcy członków.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 czerwca:

1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.

1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.

1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.

1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.

1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.

1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.

2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.

2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.


?
Lewica.pl na Facebooku