Łęczna: Protest pracowników zakładu przeróbki węgla

[2008-11-08 16:39:25]

8 listopada w kopalni "Bogdanka" w Łęcznej (woj. lubelskie) protestowali pracownicy zakładu przeróbki węgla. Do pracy zgłosiło się tylko 20 z blisko 80 osób, podczas gdy do uruchomienia zakładu potrzebnych jest co najmniej 70 pracowników. Tym samym zablokowało to pracę kopalni i wstrzymano cały ciąg technologiczny.

Przeróbkarze żądają utrzymania uprawnień emerytalnych na dotychczasowych zasadach, a także rekompensaty za utracone prawo do akcji pracowniczych, przewidzianych dla załogi w przypadku wejścia kopalni na giełdę.

Jak poinformował przewodniczący Związku Zawodowego "Przeróbka" w kopalni Ryszard Bronisz akcja będzie kontynuowana także 10 listopada.

Kopalnia "Bogdanka" zatrudnia 3,6 tys. pracowników. W ubiegłym roku wydobyła ponad 5 mln ton węgla i przyniosła blisko 80 mln zł zysku netto.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


19 kwietnia:

1539 - Na Małym Rynku w Krakowie została spalona na stosie pod zarzutem apostazji 79-letnia Katarzyna Weiglowa.

1882 - W Downe zmarł Karol Darwin, angielski biolog, twórca teorii ewolucji.

1937 - W Meksyku katoliccy powstańcy Cristero napadli, a następnie oblali benzyną i podpalili pociąg mający przewozić pieniądze, w wyniku czego zginęło 51 osób.

1943 - Wybuchło powstanie w getcie warszawskim.

1960 - Powstała najważniejsza namibijska organizacja narodowowyzwoleńcza, lewicowa SWAPO.

1961 - Klęską zakończyła się inwazja uzbrojonych i wspieranych przez CIA sił emigrantów kubańskich w Zatoce Świń.

1975 - Z radzieckiego kosmodromu Kapustin Jar został wystrzelony pierwszy indyjski sztuczny satelita Ariabhata.

1993 - W Soweto odbył się pogrzeb zamordowanego lidera Komunistycznej Partii RPA Chrisa Haniego.

1995 - W Oklahoma City w USA miał miejsce zamach bombowy zorganizowany przez prawicowych ekstremistów. Zginęło 168 osób, ponad 680 zostało rannych.

2011 - Fidel Castro zrezygnował z funkcji pierwszego sekretarza Komunistycznej Partii Kuby na rzecz swego brata prezydenta Raúla Castro.

2013 - Nicolás Maduro został zaprzysiężony na urząd prezydenta Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku