USA: "New York Times" ogłasza koniec wojny w Iraku
[2008-11-14 21:54:41]
W rozdawanej za darmo gazecie można było przeczytać również wyznanie byłej Sekretarz Stanu Condoleezy Rice przepraszającej Amerykanów za straszenie ich iracką bronią masowego rażenia. Kolejny artykuł dotyczył postawienia byłego prezydenta G.W. Busha przed sądem za zdradę ze względu na wywołanie przez niego wojny w Iraku. Według zamieszczonego sondażu Amerykanie wolą żeby były został skazany na dożywocie niż na karę śmierci. "New York Times" informował także o wprowadzeniu w USA powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Do zorganizowania prowokacji przyznała się grupa Yes Men znana z wcześniejszego wyszydzania neoliberalizmu między innymi poprzez podszywanie się pod "ekspertów ekonomicznych", wygłaszających wykłady między innymi o urynkowieniu praw człowieka czy standaryzacji godzin lunchów. Celem akcji z fałszywym "New York Timesem" miało być według działaczy Yes Men pokazanie informacji, które większość Amerykanów chciałaby zobaczyć w gazetach w przyszłym roku. Wydanie "New York Times'a" przygotowane przez Yes Men można przeczytać na stronie www.nytimes-se.com. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?