"Sierpień 80" uczci ofiary z KWK "Halemba"
[2008-11-20 14:48:43]
Mija druga rocznica tragicznych wydarzeń w kopalni. Zbrodnia, która miała miejsce dwa lata temu na kopalni "Halemba" nie może zostać zapomniana, a winni jej popełnienia, muszą zostać ukarani. W pogoni za zyskiem, w pogardzie dla zdrowia i życia pracowników doprowadzono do morderstwa, w wyniku którego śmierć poniosło 23 górników - czytamy w komunikacie wydanym przez związek. Naszym obowiązkiem jest upominać się o prawdę o tej zbrodni i pamięć o tych, którzy zginęli. Nigdy więcej nie może dojść do takiej tragedii. Szanując pamięć naszych kolegów górników, łącząc się w bólu z ich rodzinami i przyjaciółmi, w rocznicę tej zbrodni będziemy obecni przed bramą kopalni, składając hołd tym, którzy zginęli - dodają działacze "Sierpnia 80". Związkowcy podkreślają, że będą konsekwentnie dążyć do ukarania winnych tej zbrodni, a ich obecność na miejscu tragedii ma być przestrogą dla tych, dla których zysk jest ważniejszy niż ludzkie zdrowie i życie. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
18 czerwca:
1905 - 1905 – Carska policja otworzyła ogień do demonstrujących robotników w Łodzi, zabijając ok. 10 osób.
1929 - Urodził się Jürgen Habermas, niemiecki filozof i socjolog, kontynuator szkoły frankfurckiej, gł. przedstawiciel teorii krytycznej.
1929 - Początek VI plenum KC KPP odbywającego się w Berlinie, na którym działacze "większości" odsunięci zostają od kierowania partią; Julian Leszczyński-Leński sekretarzem generalnym.
1979 - W Wiedniu podpisano układ SALT II pomiędzy ZSRR i Stanami Zjednoczonymi.
2007 - W Hawanie zmarła Vilma Espín, kubańska działaczka państwowa, rewolucjonistka, wieloletnia przewodnicząca Kubańskiej Federacji Kobiet.
?