KRRiT vs. Rower Błażeja

[2003-06-27 18:44:39]

Popularny program młodzieżowy „Rower Błażeja” poddany zostanie monitoringowi. Decyzję taką podjęła KRRiT, którą zaniepokoiła treść kilku audycji programu.

Wniosek o przeprowadzenie monitoringu zgłosił członek KRRiT Jarosław Sellin. Poparli go pozostali członkowie Rady.

Całe zamieszanie spowodowane jest środową publikacją listu „oburzonego widza” na łamach „Rzeczpospolitej”. Zaniepokoiły go, niżej cytowane, fragmenty audycji:

"Jak wskazują badania na zachodzie, tyle i tyle procent młodych ludzi w wieku od 12 do 18 lat przyznaje się do biseksualności. A Wy? Potwierdzacie tę zasadę? Piszcie do nas i dzwońcie, wysyłajcie e-maile. Ciekawi jesteśmy, ilu z was ma za sobą kontakty seksualne zarówno z przeciwną, jak i własną płcią?".

Czekamy na wasze opinie, jak wolicie się zabezpieczać? Pigułką czy prezerwatywą? Czy może iść na całość? Piszecie, że najlepiej i pigułka, i prezerwatywa. Tak to mądre. Wtedy na pewno nie zaskoczy was żadna ciąża, a prezerwatywa dodatkowo uchroni przed chorobami wenerycznymi".

Daniel Kryś


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


12 czerwca:

1848 - Wiosna Ludów: Wybuch powstania w Pradze.

1911 - Urodził się Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk, kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1963 - USA: Zamordowano Medgara Eversa, aktywistę ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnoskórych.

1964 - RPA: Nelson Mandela skazany na dożywocie za działalność przeciwko apartheidowi.

1993 - Niemcy: Rudolf Scharping, premier Nadrenii-Westfalii, wybrany na przewodniczącego SPD.

2016 - USA: W ataku na klub gejowski w Orlando na Florydzie zginęło 50 osób, a 53 zostały ranne.


?
Lewica.pl na Facebooku