Rada OPZZ Województwa Śląskiego: "SLD zerwało z klasą robotniczą"

[2008-12-26 10:48:33]

20 grudnia Rada Województwa Śląskiego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych skierowała list do Zarządu Wojewódzkiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w którym poinformowała o zerwaniu wszelkich kontaktów ztą partią.

To co zrobiono wczoraj nie mieści się w kanonach działania partii Lewicowych na całym świecie. Partia, która w swej hierarchii działań ma obronę ludzi pracy, ludzi najbardziej narażonych na kłopoty gospodarcze, ludzi tracących prace, najmniej zarabiających - ta partia po raz kolejny wbija nóż w plecy lewicowym związkom zawodowym - czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodniczącego Rady OPZZ Województwa Śląskiego Henryka Moskwę.

Zdaniem śląskiego OPZZ Sojusz Lewicy Demokratycznej postanowił zerwać więź z klasą robotniczą i wpisał się w politykę Platformy Obywatelskiej polegającej na pomocy bogatym i odrzuceniu na margines ludzi pracy najemnej. W liście dodano, że wszystkie porozumienia między SLD i OPZZ na terenie województwa tracą moc, a związkowcy należący do tej partii złożą w najbliższym czasie legitymacje członkowskie.

Szymon Martys


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku