PPP i WZZ "Sierpień 80" solidarne z grecką działaczką związkową
[2009-01-07 17:16:07]
Konstantina Kouneva angażowała się w wiele akcji i protestów na rzecz praw pracowników sektora firm sprzątających, którzy są jedną z najgorzej traktowanych grup zawodowych. Rozpoczęła też działania na rzecz pomocy dla Polaków pracujących w Grecji, przygotowując dla polskich emigrantów pracujących w tym kraju, ulotki informujące o przysługujących im prawach - czytamy w stanowisku. PPP i WZZ "Sierpień 80" podkreślają, że atak był bez wątpienia związany z jej aktywnością na polu walki o prawa pracowników i imigrantów. Obie organizacje dodają, że od szeregu tygodni greccy pracownicy i młodzież walczy o swoje prawa organizując demonstracje i akcje protestacyjne na które władza odpowiada w brutalny i bezwzględny sposób. Tworzy to klimat przyzwolenia przez władzę dla bandyckich napadów wobec działaczy związkowych, którzy są nieprzejednani w walce o prawa pracownicze. Tak było również w przypadku Konstantiny Kounecvej. Przekazując jej nasze wyrazy solidarności i poparcia, przyłączamy się do żądania przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w tej sprawie i bezwzględnego ukarania winnych tej bandyckiej napaści - napisano w zakończeniu dokumentu. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?