Nowe władze warszawskiej FMS (akt.)

[2009-03-01 20:20:44]

1 marca w CK Rozbrat odbył się VII zjazd warszawskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Delegaci wybrali przewodniczącego i sekretarza
młodzieżówki, wiceprzewodniczących oraz członków rady warszawskiej. Nowym przewodniczącym został Michał Więckiewicz, zaś sekretarzem Bartosz Olesiński.

Michał Więckiewicz ma lat 27, jest absolwentem wydziału prawa i doktorantem katedry prawa gospodarczego w Warszawie.

Po wyborze powiedział, że FMS w Warszawie jak i na Mazowszu czeka wiele wyzwań, ale jednym z najważniejszych jest konsolidacja FMS-u oraz wyjście z konkretną ofertą do młodych ludzi o poglądach lewicowych w Warszawie. Jednocześnie podkreślił, iż od dzisiaj FMS staje się poważnym partnerem w rozmowach z SLD Warszawa.

Agnieszka Nierychlewska


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


15 czerwca:

1381 - Zginął Wat Tyler, przywódca chłopskiej rewolty w Anglii.

1917 - Powstał Komitet Wykonawczy Sekcji PPS w Rosji.

1941 - W Sztokholmie zmarł Stanisław Thugutt, wicepremier w rządzie Grabskiego, działacz lewicy ruchu ludowego, współzałożyciel Ligi Obrony Praw Człowieka i Obywatela, wolnomyśliciel i antyklerykał.

1951 - Urodził się Álvaro Colom, gwatemalski polityk, członek centrolewicowej partii Narodowa Jedność Nadziei (UNE), 2008-12 prezydent Gwatemali.

1952 - Zmarła Zofia Kirkor-Kiedroniowa (z d. Grabska), działaczka społeczna, początkowo związana z PPS.

1987 - Chile: Operacja "Albania", znana też jako "masakra w Boże Ciało". Agenci CNI zamordowali 12 osób.

2006 - Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem i homofobią w kilku krajach Europy, w tym w Polsce.

2019 - Zuzana Čaputová jako pierwsza kobieta objęła urząd prezydenta Słowacji.


?
Lewica.pl na Facebooku