Opole: Rusza proces przeciwko Urzędowi Statystycznemu
[2009-05-28 16:10:10]
Pod koniec listopada i w grudniu 2008 roku, w Urzędzie Statystycznym w Opolu doszło do zwolnienia 7 działaczy OZZ Inicjatywa Pracownicza, w tym dwóch członków Prezydium Komisji Zakładowej podlegających szczególnej ochronie prawnej: Doroty Rosy i Wojciecha Idzika. Przez wiele miesięcy, pomimo dużego nagłośnienia sprawy przez lokalne media i prowadzonemu postępowania przez Okręgową Inspekcję Pracy, nie wyznaczono nawet daty pierwszych posiedzeń sądu w tych sprawach. Jak zauważają związkowcy z OZZ Inicjatywa Pracownicza: Pojawiło się domniemanie, że dzięki swoim wpływom, dyrektor US Ewa Szkic-Czech, celowo opóźnia rozpoczęcie procesu. Wcześniej dyrekcja GUS próbowała także naciskać na Państwową Inspekcję Pracy. Ostatecznie 15 maja Komisja Krajowa związku wystosowała protest do Ministerstwa Sprawiedliwości z powiadomieniem Rzecznika Praw Obywatelskich i Komitetu Helsińskiego. W kilka dni później zainteresowani związkowcy zostali poinformowali, że pierwsza rozprawa odbędzie się ostatniego dnia czerwca. Do tej pory rozpoczęła się, i już zakończyła, sprawa tylko jednej działaczki OZZ Inicjatywa Pracownicza zwolnionej z Urzędu Statystycznego w Opolu. Działaczka związkowa wygrała ją w pierwszej instancji. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
20 kwietnia:
1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.
1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.
1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.
1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".
1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.
2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.
2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.
2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.
?