"Lewiatan" przeciwko wdowom

[2009-08-23 00:58:36]

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" wydała oświadczenie, w którym apeluje do rządu o ograniczenie wydatków socjalnych. Zdaniem pracodawców są one stanowczo zbyt wysokie i rząd powinien dokonać ich radykalnych cięć. "Lewiatan" apeluje między innymi o zmniejszenie wydatków na emerytury dla rolników, górników i mundurowych.

Głównym przedmiotem ataku "Lewiatana" są jednak renty rodzinne przyznawane wdowom, które w momencie śmierci męża miały powyżej 45 lat. Według organizacji pracodawców przyznawanie tych świadczeń jest niesprawiedliwe i społecznie nieuzasadnione, a Polska nie jest krajem, który może sobie pozwolić na tak kosztowne gesty. Zarazem pracodawcy zdecydowanie sprzeciwili się ewentualnej podwyżce podatków.

Oświadczenie przedstawicielek ruchu feministycznego przeciwko pomysłowi Lewiatana można przeczytać TUTAJ.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku