Saint Kitts i Nevis: Zwycięstwo centrolewicy w wyborach parlamentarnych
[2010-01-27 14:01:22]
![]() Rządząca centrolewicowa Partia Pracy Saint Kitts i Nevis (Saint Kitts and Nevis Labour Party) premiera Denzila Douglasa (na zdjęciu) zdobyła 46,96 proc. głosów i 6 miejsc w parlamencie. Centrowy Ruch Akcji Ludowej (People's Action Movement) poparło 32,24 proc., co dało ugrupowaniu 2 mandaty, a na regionalną Partię Reformy Nevis (Nevis Reformation Party) głosowało 9,75 proc. (1 mandat). Na Denzila Douglasa głos oddało 1 tysiąc 905 osób. Oznacza to, że pozostanie on premierem Saint Kitts i Nevis na kolejną, czwartą już kadencję. Miejsca w Zgromadzeniu Narodowym nie udało się z kolei zdobyć liderowi opozycji Lindsay`owi Grantowi, który przegrał ze swoim rywalem o 28 głosów. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
16 czerwca:
1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.
1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.
1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.
1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.
2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.
2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.
2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.
2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.
?