Ożarów - reaktywacja?

[2004-02-13 11:29:06]

Na 17.02 zaplanowano podpisanie aktu notarialnego o wymianie gruntów między Agencją Rozwoju Przemysłu a myślenicką firmą Tele-Fonika. 5,6 ha gruntów pozostałych po fabryce kabli w Ożarowie Mazowieckim zostanie przejęta przez ARP. W zamian Tele-Fonika miałaby otrzymać 12 ha gruntów w Krakowie (tereny likwidowanego przedsiębiorstwa Prefabet).

ARP zapowiada rozpoczęcie prac adaptacyjnych w obrębie przejętych hal byłej ożarowskiej kablowni. Początkowo pracę znalazłoby przy nich około 100 osób. Jeżeli przejęcie nastąpi pomyślnie, już pod koniec marca w Ożarowie mogłyby ruszyć pierwsze inwestycje.

Także 28 ha gruntów w Ożarowie, które nadal pozostają w rękach Tele-Foniki, może zostać już niedługo zagospodarowane. Właściciel Tele-Foniki Bogusław Cupiał ma bowiem zamiar tereny te wydzierżawić lub wystawić na sprzedaż.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


9 października:

1779 - Pierwsze zamieszki w Manchesterze, wywołane protestami przeciw wprowadzeniu maszyn przędzalniczych w fabrykach włókienniczych.

1892 - Urodził się Ivo Andrić, jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961.

1908 - Na stokach Cytadeli warszawskiej stracony został działacz OB PPS, J. Mirecki "Montwiłł".

1921 - W Radomsku urodził się Tadeusz Różewicz, wybitny poeta, dramaturg, prozaik i scenarzysta.

1940 - W Liverpoolu urodził się John Winston Lennon, genialny muzyk, socjalista.

1943 - Oddział Gwardii Ludowej rozbił więzienie w Kraśniku i uwolnił kilkudziesięciu więźniów.

1967 - Podczas walk w Boliwii został zamordowany południowoamerykański rewolucjonista Ernesto "Che" Guevara.

2005 - Odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Do II tury (23 października) zakwalifikowali się Donald Tusk (36,33%) i Lech Kaczyński (33,10%).

2012 - 15-letnia pakistańska działaczka na rzecz dostępu do edukacji i praw kobiet Malala Yousafzai została postrzelona w głowę i szyję w zamachu przeprowadzonym przez talibów.


?
Lewica.pl na Facebooku