Lublin: Jerzy Szmajdziński na WSSP

[2010-03-24 08:01:42]

15 marca miało miejsce spotkanie wicemarszałka Sejmu i kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Jerzego Szmajdzińskiego ze studentami Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie. Zebrani w auli uczelni studenci i wykładowcy pytali go m.in. o jego stosunek do pomysłu wprowadzenia odpłatności za studia dzienne na państwowych uczelniach, sposoby walki z bezrobociem wśród absolwentów wyższych uczelni czy upolitycznienie mediów publicznych. Spotkanie trwało ok. 45 minut.

Szmajdziński bardzo krytycznie odniósł się do pomysłu komercjalizacji szkolnictwa wyższego. Stwierdził, że lewica powinna walczyć nie o to, by obciążać opłatami kolejne grupy społeczne, ale by jak najwięcej studentów nie musiało za edukację płacić lub przynajmniej otrzymywało od państwa pomoc finansową.

Według SLD-owskiego kandydata na prezydenta, sposobem na walkę z bezrobociem wśród absolwentów wyższych uczelni powinny być ulgi przyznawane przedsiębiorcom, którzy zdecydują się zatrudnić absolwentów.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


15 września:

1883 - Ukazało się pierwsze wydanie czasopisma Proletariat.

1920 - W Kielcach ruszyła produkcja w pierwszej spółdzielczej wytwórni mydła.

1941 - Rozpoczęła działalność Komenda Formacji Bojowo-Milicyjnych Polskich Socjalistów. Komendant: Leszek Raabe, zastępca: Jan Mulak.

2011 - Dania: Centrolewicowa koalicja wygrała wybory parlamentarne.


?
Lewica.pl na Facebooku