Kenia: Projekt nowej konstytucji

[2010-04-02 13:15:27]

Kenijski Minister Sprawiedliwości, Spójności i Spraw Konstytucyjnych Mutula Kilonzo powiedział, że parlament jednogłośnie przegłosował projekt konstytucji. Stanowi to jeden kroków podjętych w celu uniknięcia w przyszłości przemocy politycznej, takiej jaka miała miejsce po wyborach prezydenckich w 2007 roku. W głosowaniu przeprowadzonym wieczorem 1 kwietnia uchwalono także, że w ciągu 90 dni odbędzie się referendum konstytucyjne.

Jak podaje Associated Press, aktywiści i politycy lobbowali za ponownym opracowaniem konstytucji, ponieważ obecnie obowiązująca daje olbrzymią władzę prezydentowi, co stanowi jedno ze źródeł nierówności społecznych.

Jarosław Klebaniuk


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


5 października:

1855 - Urodził się Eugene V. Debs, amerykański działacz socjalistyczny i związkowy; kilka razy kandydował w wyborach prezydenckich.

1882 - Urodził się Otto Bauer, austriacki polityk, ekonomista, socjolog. Jeden z teoretyków austromarksizmu

1929 - W Warszawie policja rozpędziła pochód OM TUR zorganizowany z okazji Dnia Młodzieży Robotniczej.

1945 - Hollywoodzki Czarny Piątek: Półroczny strajk dekoratorów filmowych kończy się krwawymi starciami z policją.

1949 - Polska uznała Chińską Republikę Ludową i nawiązała z nią stosunki dyplomatyczne.

1988 - Gen. Pinochet przegrał referendum ws. dalszego sprawowania urzędu prezydenta Chile.


?
Lewica.pl na Facebooku