Poznań: ZNTK znów nie płacą pracownikom

[2010-04-14 22:49:31]

Pracownicy poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego ponownie nie otrzymują wynagrodzeń. Zaległości sięgają lutego. Mimo obietnic ze strony kierownictwa zakładów, wynagrodzenia do tej pory nie zostały przelane na konta pracowników.

Jak powiedziała "Gazecie Wyborczej" Lidia Dudziak - przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w poznańskich ZNTK, kierownictwo przesunęło termin wypłaty zaległych wynagrodzeń na 20 kwietnia. Jeżeli pracodawca nie wywiąże się ze złożonej obietnicy, pracownicy zakładów 21 kwietnia przerwą pracę.

Problemy z terminowymi wypłatami wynagrodzeń dla pracowników nie są nowością w poznańskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego. Lewica.pl już w 2005 roku donosiła o walce przeciwko łamaniu praw pracowniczych. Pracownicy podjęli wówczas akcję strajkową. Podobna sytuacja powtórzyła się rok później. Również w grudniu ubiegłego roku załoga ZNTK przeprowadziła strajk ostrzegawczy przeciwko niewypłacaniu wynagrodzeń i zapowiedzianym przez pracodawcę zwolnieniu grupowym. Ostatni protest pracowników zakładów miał miejsce przed dwoma miesiącami.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


7 października:

1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.

1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.

1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.

1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.

1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.

1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.

1949 - Proklamowanie NRD.

1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.

2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.

2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku