Ateny: Związkowcy zablokowali stanowisko izraelskich linii lotniczych

[2010-07-24 11:17:53]

Grupa związkowców ze związku zawodowego PAME, blokowała przez dwie godziny stanowisko odpraw izraelskich linii lotniczych EL-AL na ateńskim lotnisku Eleftherios Venizelos. Akcja spowodowała opóźnienie lotu z Aten do Tel Awiwu. Akcja była częścią międzynarodowej kampanii zorganizowanej przez Światową Federację Związków Zawodowych przeciwko trwającej blokadzie Strefy Gazy wprowadzonej przez Izrael od 2005 roku, gdy w wyborach w Autonomii Palestyńskiej zwyciężył Hamas.

Uczestnicy protestu na ateńskim lotnisku trzymali plakaty z napisami: "Stop imperializmowi", "Wolna Gaza", "Powstrzymać Izrael - Wolna Palestyna!" i inne. Związkowcy potępili rząd Izraela za jego zbrodnie i nieludzkie traktowanie Palestyńczyków. Krytykowano także postawę rządu Grecji i innych państw europejskich, które często wypowiadają się na temat praw człowieka i pod tym pretekstem ingerują w wewnętrzne sprawy niektórych państw ale nigdy nie dotyczy to Izraela.

PAME to lewicowy, powstały w 1999 roku, zrzeszający ponad 400 tysięcy członków związek zawodowy. Należy do Światowej Federacji Związków Zawodowych.

Bartłomiej Zindulski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


20 kwietnia:

1868 - W Warszawie urodził się Adolf Warski, działacz robotniczy, socjalistyczny i komunistyczny, dziennikarz i publicysta; zamordowany w ZSRR poczas czystek stalinowskich.

1919 - Powstała Socjalistyczna Partia Robotnicza Jugosławii.

1937 - W Lwowie urodziła się Krystyna Rodowska, polska poetka, tłumaczka literatury pięknej, krytyk literacki. Tłumaczyła m.in. Nerudę, Paza, Garcię Lorkę, Bretona, Geneta.

1995 - W Belgradzie zmarł Milovan Dżilas, polityk jugosłowiański, pisarz polityczny; bliski współpracownik Tity; od 1953 wiceprezydent Jugosławii; 1954 za krytykę rządów partii komunistycznej pozbawiony stanowisk i kilkakrotnie więziony; autor "Nowej klasy".

1999 - USA: Miała miejsce masakra w szkole średniej Columbine, w wyniku której zginęło 15 osób.

2004 - Jan Guz został przewodniczącym OPZZ.

2008 - Fernando Lugo (APC) wygrał wybory prezydenckie w Paragwaju.

2013 - Giorgio Napolitano jako pierwszy historii prezydent Włoch został wybrany na II kadencję.


?
Lewica.pl na Facebooku