Warszawa: Przeciw polityce Szarona
[2004-05-25 20:32:09]
![]() "To agresywna polityka Szarona przyczynia się do kolejnych zamachów. Nie chcemy kolejnych zamachów i cywilnych ofiar. Sprzeciwiamy si fanatykom po obu stronach" - mówił Piotr Ikonowicz z Nowej Lewicy. Przedstawiciel Czerwonego Kolektywu-Lewicowej Alternatywy dodał że coraz więcej Izraelczyków jest przeciwnych polityce Szarona. Dodał że na podziw zasługują ci Izraelczycy, którzy odmawiają udziału w haniebnej okupacji Palestyny i przez to narażają się na karę więzienia. Maciej Wieczorkowski z Zielonych 2004 stwierdził że należy protestować przeciw każdemu terroryzmowi, a w tym wypadku mamy do czynienia z terroryzmem państwowym. Wznoszono hasła "wolna Palestyna" oraz "Szaron do Hagi". Po przeciwnej stronie ulicy pojawiła się grupa kilku osób z flagami Izraela, broniąca polityki Szarona. Skandowane przez demonstracje antyrasistowskie hasła sprawiły że zwolennicy Szarona nie przejawiali jakiejkolwiek aktywności. Pikieta zakończyła się złożeniem pod ambasadą zniczy. Początkowo policja nie chciała dopuścić zebranych pod budynek, po krótkim czasie jednak ustąpiła. |
|
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
19 maja:
1825 - Zmarł Henri de Saint-Simon, francuski historyk, filozof, wolnomularz i socjalista.
1895 - Zmarł José Martí, kubański poeta, pisarz, przywódca ruchu niepodległościowego – uważany za bohatera narodowego.
1911 - Rewolucja meksykańska: zwycięstwo chłopskiej partyzantki Emiliana Zapaty nad wojskiem federalnym w bitwie o Cuautla.
1912 - W Warszawie zmarł Bolesław Prus, wybitny polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki.
1931 - W Jaworznie podczas krwawych starć górników z policją zginęło 5 osób.
1942 - T. Koral i H. Dębnicka z Wydziału Sabotażu Polskich Socjalistów dokonali zamachu bombowego na zorganizowane przez okupanta kasyno gry w Warszawie. Był to pierwszy zamach bombowy w stolicy.
2010 - Rząd tymczasowy w wydanym dekrecie uznał Rozę Otunbajewą (SDPK) pełnoprawnym prezydentem Kirgistanu i przedłużył jej mandat do końca 2011 roku.
?