Śląski PPS o drugiej turze wyborów samorządowych

[2010-11-29 13:06:16]

Śląska Rada Wojewódzka Polskiej Partii Socjalistycznej wydała oświadczenie w związku ze zbliżającą się II tura wyborów na prezydentów, burmistrzów i wójtów. W dokumencie podpisanym przez przewodniczącego ŚRW PPS Marcina Sławomira Klosa czytamy, że Miejskie Komitety Okręgowe partii udzieliły poparcia kandydatom Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Kazimierzowi Górskiemu (na prezydenta Sosnowca), Zbigniewowi Podrazie (na prezydenta Dąbrowy Górniczej), Łukaszowi Komoniewskiemu (na prezydenta Będzina) i Krzysztofowi Matyjaszczykowi (na prezydenta Częstochowy). Komitety Okręgowe PPS w Bytomiu i Tarnowskich Górach nie poparły żadnego z kandydatów startujących w drugiej turze.

Z uwagi na marginalizację partii nazywanych "skrajną lewicą", w/w komitety zadecydowały iż poparcie kandydatów reprezentujący poglądy lewicowe jest bezpieczniejsze dla samorządu i mieszkańców. Od 3 lat obserwujemy rządy Platformy Obywatelskiej która reprezentuje interesy lobbystów i swoje własne, bagatelizowanie problemów społecznych, zdrowotnych i związkowych jest taktyka która zostanie przeniesiona na samorządy w których PO zwyciężyło - czytamy w oświadczeniu wojewódzkich struktur PPS.

Zdaniem śląskiej Polskiej Partii Socjalistycznej minione trzy lata rządów Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i nieustanne walki z Prawem i Sprawiedliwością pokazały jak bardzo można obniżyć poziom uprawiania. Ugrupowanie podkreśla, że jest zdegustowane wyścigiem po władzę i ciągłymi kłótniami światopoglądowymi które jedynie zniechęcają społeczeństwo i zaszczepiają nienawiść do Kościoła, mniejszości seksualnych, do zwolenników lub przeciwników in vitro. Partia dodaje w zakończeniu stanowiska, że prezydent i rząd powinni stać na straży konstytucji czyli dbać o wszystkich obywateli i ich chronić.

Michał Warecki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


16 czerwca:

1842 - Na Kubie urodził się Paul Lafargue, filozof marksistowski, działacz i teoretyk francuskiego oraz międzynarodowego ruchu robotniczego.

1879 - Z inicjatywy O. Kapeli, J. Jasińskiego i K. Fina powstała pierwsza w Poznaniu socjalistyczna organizacja związkowa.

1944 - Wykonano wyrok śmierci na najmłodszym w historii USA skazańcu, 14-letnim George'u Stinneyu, pochodzącym z ubogiej, czarnej rodziny. W 2014 sąd uznał, że został skazany niesłusznie i nie zapewniono mu podstawowych praw.

1963 - Z kosmodromu w Bajkonurze wystrzelono statek Wostok 6 z pierwszą kosmonautką Walentiną Tierieszkową na pokładzie.

2007 - Zmarł Józef Kaleta, ekonomista, polityk, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

2007 - Powstała niemiecka partia lewicowa Die Linke.

2008 - W Kalifornii weszło w życie prawo legalizujące małżeństwa jednopłciowe.

2016 - W Birstall została zamordowana posłanka do brytyjskiej Izby Gmin z ramienia Partii Pracy Jo Cox.


?
Lewica.pl na Facebooku