CBOS: 3/4 Polaków źle ocenia sytuację na rynku pracy

[2011-03-19 12:04:09]

Z badania przeprowadzonego przez ośrodek CBOS wynika, że 75 proc. Polaków, czyli o 8 punktów procentowych więcej, niż przed dwunastoma miesiącami, negatywnie ocenia sytuację na rynku pracy. Aż co piąty ankietowany (21 proc.) stwierdził, że jest ona bardzo zła. Jedynie 6 proc. osób ma na ten temat pozytywne zdanie, a 16 proc. pozostaje ambiwalentnych.

Prawie 2/3 ankietowanych (64 proc.) negatywnie ocenia także sytuację na lokalnym rynku pracy uznając, iż w okolicy nie ma pracy w ogóle bądź że są poważne trudności z jej znalezieniem.

Co trzeci Polak uznaje, iż w przyszłym roku sytuacja na rynku pracy ulegnie pogorszeniu. Rośnie także liczba osób, które obawiają się utraty pracy. Taką opinię wyraziło 36 proc. ankietowanych.

Analizując opinie respondentów uzyskane w ostatnich dziesięciu latach po raz kolejny obserwujemy, iż społeczne oceny w dużej mierze odzwierciedlają rzeczywistą sytuację na rynku pracy w Polsce. Ponadto są one zbieżne z ogólnymi nastrojami Polaków - stwierdzili autorzy badania w komentując jego wyniki.

Badanie przeprowadzono w dniach 3–9 marca 2011 roku na liczącej 950 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Piotr Kuligowski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


27 listopada:

1892 - W Paryżu zakończył się zjazd działaczy polskich organizacji socjalistycznych, który utworzył Związek Zagraniczny Socjalistów Polskich i przyjął założenia do "Szkicu programu Polskiej Partii Socjalistycznej".

1921 - W Uhrovcu urodził się Alexander Dubček, działacz polityczny, przywódca obozu reform z okresu praskiej wiosny.

1924 - Początek zakończonego częściowym zwycięstwem strajku 120 tysięcy włokniarzy (głównie okręg łódzki); postulaty płacowe.

1978 - Założono Partię Pracujących Kurdystanu (PKK).

1986 - W całej Francji 600 tys. studentów i licealistów manifestowało przeciwko forsowanemu przez prawicowy rząd projektowi zmian w szkolnictwie wyższym.

2005 - Manuel Zelaya wygrał wybory prezydenckie w Hondurasie.

2012 - Palestyna: W Ramallah odbyła się ekshumacja zwłok Jasira Arafata.


?
Lewica.pl na Facebooku