Unia Wolności: Nie odwoływać Cimoszewicza

[2004-10-14 21:20:01]

Pozaparlamentarna Unia Wolności opowiedziała się dziś przeciwko wnioskowi o wotum nieufności dla ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza złożonemu przez posłów ugrupowań prawicowych. UW broni Cimoszewicza za nierealizowanie uchwały Sejmu domagającej się wyegzekwowania od Niemiec zaległych reparacji wojennych. Paradoksalnie za to samo Cimoszewicz jest atakowany przez PO, PiS, PSL i skrajną prawicę, a więc środowiska, z którymi jeszcze nie tak dawno Unia współrządziła krajem.

W sprawach polsko-niemieckich bliższa nam jest tradycja posłania biskupów polskich do niemieckich z 1965 kontynuowana przez Tadeusza Mazowieckiego, Władysława Bartoszewskiego, Helmutha Kohla i wielu innych ludzi dobrej woli. Jeśli minister Cimoszewicz stanął po tej samej stronie, zasługuje na szacunek - czytamy w oświadczeniu Zarządu Unii Wolności.

Unia Wolności broni także ministra zdrowia Marka Balickiego. Również i przeciwko niemu został zgłoszony wniosek o udzielenie wotum nieufności. Według unitów minister Balicki porządkuje instytucje ubezpieczenia zdrowotnego, a jego działania mogą doprowadzić do stopniowego opanowania rozchwianego w ostatnich latach systemu kontraktowania usług medycznych.

UW uważa oba wnioski za element rozpoczętej kampanii wyborczej oraz za efekt utraty przez Parlament autorytetu oraz zaufania społeczeństwa.

Bartłomiej Kacper Przybylski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku